زبان EN AR
+
اندازه قلم
-
رنگ
  • تاریخ انتشار : 1402/09/05 - 10:38
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 137
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

عقد تفاهم‌نامه معاونت آموزشی و دفتر نهاد مقام معظم رهبری در حوزه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

تفاهم‌نامه معاونت آموزشی دانشگاه و دفتر نهاد مقام معظم رهبری به منظور اجرایی شدن طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به امضا رسید.

به گزارش وب‌دا همدان به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه، دکتر ممتاز در جلسه بررسی مفاد این تفاهم نامه که با حضور مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه؛ مدیران اداره کل آموزش، هیأت علمی، آموزش مداوم معاونت آموزشی و نماینده امور بانوان رئیس دانشگاه برگزار شد، با تاکید بر جدی بودن بحران جمعیت در کشور گفت: بدور از هرگونه فرهنگ و اعتقاد اگر باور به ایرانی بودن خود داریم باید برای نجات از این بحران و حفظ موجودیت کشور تلاش کنیم.

وی افزود: کشورهایی که با بحران جمعیت روبرو هستند به طور قطع با مخاطره هایی از جمله تهدید نظامی، اقتصادی دیگر قدرتها مواجه خواهند شد که گذر از این مخاطرات نیازمند آگاهی بخشی، فرهنگ سازی، آموزش موثر و حمایت دولتها است.

معاون آموزشی دانشگاه با بیان اینکه در حوزه آموزش مداوم برنامه های خوبی به لحاظ کمی و کیفی ویژه اعضای هیأت علمی اجرا شده است گفت: در آینده نیز برنامه های آموزش مداوم با موضوع های متنوع به ویژه مسایلی که جامعه بیشتر درگیر آن هست پی گیری خواهد شد.

دکتر ممتاز افزود: در حوزه توانمند سازی اساتید، مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی عملکرد مطلوبی را در حوزه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نداشته و باید به طور فعالتر وارد شود.

وی الگو برداری از تجربه های موفق دیگر کشورها، بهره مندی از سازمانهای مردم نهاد و  پاسخگویی اجتماعی را از جمله روش های قابل دسترس در حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برشمرد که می توان از آنها در این مسیر استفاده مطلوب برد.

معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به اینکه در حوزه دانشجویی حساسیت کار بیشتر است و باید برنامه های که در جوانی جمعیت در حوزه دانشجویی اجرا می شود سنجیده و جوانب آن به دقت دیده شود گفت: یکی از برنامه هایی  که می توان برای دانشجویان پیش بینی کرد کار دانشجویی است و این موضوع را حتی می توان با در نظر داشتن ضوابطی با مراکز خصوصی وارد تعامل شد.

دکتر ممتاز برلزوم وجود اتاق شیردهی در کلینیکها، بیمارستانها، درمانگاهها و قسمتهای مختلف دانشگاه اشاره و اظهار کرد: ساماندهی و استفاده بهینه از فضا ها به منظور ایجاد فضای مناسب شیردهی و نگهداری فرزندان کارکنان  این امکان را برای خانم های شاغل در مجموعه دانشگاه فراهم می آورد تا با آرامش خاطر خدمات سیستم را ارائه دهند.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری نیز در این جلسه هدف از برقراری این تفاهم نامه را اجرای برنامه های آموزشی تاثیر گذار برای اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان بیان کرد و گفت: دفتر نهادمقام معظم رهبری هیچ محدودیتی برای کار کردن در این حوزه را ندارد و هر جا که احساس خلاء در حوزه معارف، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و جمعیت شودامایل دارد حداکثر همکاری را داشته باشد.

حجت الاسلام دکتر کاظمی افزود: در حوزه اجرایی نیز اگر نیاز به هم اندیشی در پیشبرد اهداف باشد دفتر هم اندیشی نهاد کاملا آماده همکاری هست.

  • گروه خبری : اطلاعیه,اخبار
  • خبرنگار :
کلمات کلیدی
واحد خبر معاونت آموزشی  
خبرنگار

واحد خبر معاونت آموزشی  

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نشانی: 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 12
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 21433
تعداد کاربران بر خط 0